VÁNOČNÍ

MEDITAČNÍ

KONCERT 2018

ZIMNÍ SLUNOVRAT

Transformace, aktuální meditace, léčení a skvělá hudba

KARAIMI

PRAHA 21. 12. 2018 RockOpera

Meditace bude doprovázena 3D animacemi

Filipa Záruby z filmu Bufo Alvarius -

The Underground Secret.

www.bufoalvarius.com

 

 

 

 

 

 

 

Den Zimního slunovratu 21.12. 2018 je klíčovým okamžikem sebereflexe roku, neboť právě tehdy se vše rodí znovu a to během jiných ročních období nemůžeme zažít. V kouzelné slunovratové noci se jedna brána zavírá a současně druhá otevírá. Se západem slunce nastavá nejdelší a nejtemnější noc, nalézáme spojení s vlastním středem, klidem a jistotou. Je to doba mysteria smrti, obrazně všeho co chceme aby v nás zemřelo a s čím se v osobním životě loučíme, zároveň se navrací slunce – světlo, zrození se do nové cesty je momentem spirituálního obrození.

DŮLEŽITÉ POSELSTVÍ

KDY A KDE

TERMÍN

21. 12. 2018 od 19 hod.

MÍSTO KONÁNÍ

ROCK OPERA PRAHA, Komunardů 306/1 170 00 Praha 7 – Holešovice Pražská tržnice, hala č. 10, vstup do divadla bude možný od 18:00hod.

KOUPIT VSTUPENKY

1. pořadí: 850,-Kč | 2. pořadí: 800,-Kč | 3. pořadí: 700,-Kč | 4. pořadí: 650,-Kč

KARAIMI
KARAIMI
www.haluzice.cz

Žena nadčasové hloubky pracující se zemskou energii, moderní šamanka přenášející spiritualitu původních učení do současného života, autorka úspěšných prožitkových workshopů tvůrčího seberozvoje a osobní vize. Každoročně vede velké transformační meditace v přechodových zlomových konstelacích rovnodenností a slunovratů. Vede skupinové cesty na posvátná silová místa na ostrovy Malty a do Kolumbie. Je zakladatelkou nadačního fondu ŽIVÁ ZEMĚ na podporu nositelů původní nepřerušené linie zemské spirituality stařešinů národa Kogi z nedostupných oblastí pohoří Sierra Nevada v Kolumbii.

MODERUJE

LUCIE EON VONCHITZKI (ŠPAKOVÁ)
LUCIE EON VONCHITZKI (ŠPAKOVÁ)

Moderátorka a reportérka VIP zpráv, moderátorka TOP Star magazínu. Blogerka. Založila projekt a inspirativní happening Štrůdl. Štrůdl v pojetí Lucie Špakové vznikl jako inspirativní snídaně, která je něco mezi business snídaní, konferencí a networkingem. Je pro všechny kdo mají rádi osobní rozvoj, pro všechny kteří chtějí změnu v životě, slouží, aby motivoval lidi k naplnění jejich snu.

HOSTÉ A UČINKUJÍCÍ

MAOK
MAOK
hudebník, zpěvák, skladatel

MAOK je hudebník, zpěvák, skladatel - originální člověk žijící naplno pro hudbu, kterou jedinečným a nenapodobitelným stylem vyjadřuje svoje prožitky a sny a převádí je do úchvatných hudebních obrazů plných magických bytostí a krajin. Skládá filmovou hudbu a vede inspiratibní workshopy.

MILOŠ VACÍK
MILOŠ VACÍK
hudebník, hráč na bicí nástroje a perkuse z celého světa. Skladatel, lektor, studiový hráč, výtvarník

Kapelník skupiny Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada, založil a hraje se Slunečním orchestrem, spoluzakladatel Šum svistu, člen mezinárodního projektu Slet bubeníků. Vystudoval výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. V roce 2004 založil a vede I. školu samby v České republice, se kterou také vystupuje. Vydal třináct autorských cd a dvd, spolupracuje s orchestry, skupinami a předními osobnostmi české hudební scény. Na koncertních podiích procestoval Evropu, účinkoval, studoval a navštívil s hudbou Brazílii, USA, Egypt, Tunis, Libanon, Čínu, Koreu. Účinkoval v Shanghaji, na EXPO 2010 v Číně. Jeho sbírka bicích čítá více jak 200 nástrojů.

PAPIS NYASS
PAPIS NYASS
hráč na africké perkuse, tanečník

Pochází z Gambie. V Čechách působí od roku 1997. Věnuje se hře na africké perkuse (conga, bonga, djembe, sabar, marimba) a tanci. Jeho zkušenosti vychází z dlouholeté praxe a spolupráce s řadou hudebních a tanečních skupin (BA-TO-CU, Hypnotics, Tam Tam Orchestra, Lenka Dusilová Band, Alan Vitouš, Miloš Vacík). Je členem skupiny Tschikuna (afro beat-rumba rock band Congo).

RICHARD KLÍČNÍK
RICHARD KLÍČNÍK
houslista

Richard Klíčník je houslista, pro kterého je improvizace životním stylem a přivedla ho až k doprovodu sufíjského víření. Je také básníkem, pro kterého je psaní další formou spontánního vyjádření.

ANIMACE

FILIP ZÁRUBA
FILIP ZÁRUBA
režisér, kameraman, scénárista, autor 3D animací, střihač, hudebník a producent

Filip Záruba je jedním z průkopníků 3D animace v Čechách, spolupracoval s Českou televizí, také na celé řadě reklam, filmů i videoklipů. 3D grafiku a animaci vyučoval na katedře multimédií ve Zlíně. Po setkání s Octavio Rettigem a s medicínou Bufo Alvarius, zúročil všechny své dosavadní zkušenosti a o této jedinečné metodě natočil autorský film. S partou dobrovolníků proto vyrazil do Kolumbie na cestu, která mnohým, i jemu samotnému, změnila život. Dokument BUFO ALVARIUS – THE UNDERGORUND SECRET je vůbec prvním celovečerním filmem o halucinogenní žábě na světě. Je jednímz projektů spolku Asaya, kterému se Filip Záruba věnuje se svými přáteli a pod jehož jménem probíhají přednášky a workshopy zaměřené na transpersonální psychologii, šamanismus, jógu a mystiku. Filip složil k tomuto filmu i hudbu, která je rovněž jeho velkou vášní. Animace z tohoto filmu budou doprovázet oba naše Vánoční koncerty v Banské Bystrici i v Praze.

FOTOGALERIE

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI