KARAIMI

VÁNOČNÍ MEDITAČNÍ KONCERTY 2017

 

 

 

 

ZIMNÍ SLUNOVRAT

 Transformační a léčivá meditace, hudba a tanec


Múzeum SNP


Dům hudby


divadlo Meteorit


Začátek koncertů v 19 h.

 


K A R A I M I

Autorka úspěšných workshopů tvůrčího seberozvoje a osobní vize. Je živým příkladem v tvoření vlastní reality a inspiruje k tomu druhé. Učí vztahům ve všech rovinách lidské existence, vědomému prožívání těla, emocí a duše. 

Je zakladatelkou Transformačních a léčivých meditací. Pracuje s kolektivním vědomím na původních silových místech po celé Zemi. Propojuje současný rychlý život s rytmem přírody a cykly Země. Baví ji zajímaví lidé, poznávat svět a má ráda divočinu mezi lesy, kde žije. Je sice trochu jiná, ale miluje květiny.


Uvádí:

Lucie Špaková

Moderátorka a reportérka VIP zpráv,  moderátorka TOP Star magazínu. Blogerka.  Založila projekt a inspirativní happening s názvem Štrůdl. Štrůdl v pojetí Lucie Špakové vznikl jako inspirativní snídaně, která je něco mezi business snídaní, konferencí a networkingem. Je pro všechny kdo mají rádi osobní rozvoj, pro všechny, kteří chtějí změnu v životě. Štrůdl slouží k tomu, aby motivoval lidi k naplnění jejich snu.


Hosté:

Miloš Vacík

Hudebník, hráč na bicí nástroje a perkuse z celého světa. Skladatel, lektor, studiový hráč, výtvarník

Kapelník skupiny Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada, založil a hraje se Slunečním
orchestrem, spoluzakladatel Šum svistu, člen mezinárodního projektu Slet bubeníků.
Vystudoval výtvarnou školu Václava Hollara v Praze.
V roce 2004 založil a vede I. školu samby v České republice, se kterou také vystupuje.
Vydal třináct autorských CD a DVD, spolupracuje s orchestry, skupinami a předními
osobnostmi české hudební scény. Na koncertních podiích procestoval Evropu, účinkoval,
studoval a navštívil s hudbou Brazílii, USA, Egypt, Tunis, Libanon, Čínu, Koreu. Účinkoval
v Shanghaji, na EXPO 2010 v Číně.
Jeho sbírka bicích čítá více jak 200 nástrojů.

Tomáš Reindl

Aktivní hudebník/multi-instrumentalista, hráč na tabla a skladatel

Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy. Často se inspiruje klasickou hudbou severní i jižní Indie, jejímuž studiu se dlouhodobě věnuje pod vedením významného indického mistra hry na tabla, Sanju Sahai. Indickou klasickou hudbu jako jeden z mála v ČR i aktivně provozuje ve spolupráci s domácími i zahraničními umělci. Tyto inspirace uplatnil např. ve svých skladbách In-terrestria pro basklarinet, violoncello a tabla (2010), Trans-organum pro varhany a bicí nástroje (2011), nebo Arcanum Cordis pro smčcový orchestr (2012). Tvoří i scénickou hudbu a filmovou hudbu (např. celovečerní multimediální balet Zahrada soch v Divadle opery a baletu v Ústí n.L.).

Papis Nyass

Hráč na africké perkuse, tanečník

Pochází z Gambie. V Čechách působí od roku 1997. Věnuje se hře na africké perkuse (conga, bonga, djembe, sabar, marimba) a tanci. Jeho zkušenosti vychází z dlouholeté praxe a spolupráce s řadou hudebních a tanečních skupin (BA-TO-CU, Hypnotics, Tam Tam Orchestra, Lenka Dusilová Band, Alan Vitouš, Miloš Vacík). Je členem skupiny Tschikuna (afro beat-rumba rock band Congo).

Patrik Kee

ostravský zpěvák a hlasový improvizátor

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.
Způsob, jakým Patrik Kee svou tvorbu na koncertech na posluchače přenáší, míří neomylně přímo do jejich srdcí a otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich krásným vnitřním Já – sami se sebou.


Katarína a Tibor Trulík

contemporary dance

Kristina Opálenská

vzdušná akrobacie