Tradiční tantra jóga uvolňuje a protahuje tělo postupně v jednotlivých asánách a prohlubuje zaměření mysli.
Tanec otevírá prostor pro svobodné a vědomé vyjádření sebe sama a zkoumá je v toku proměn. Rozšiřuje tak pole vědomí či bdělé pozornosti.
Oba postupy jsou základními stavebními prvky meditace - tedy kultivace mysli, v tomto případě zanořené do těla v širokém slova smyslu.

Jóga stejně jako tanec sjednocuje naše vnímání a prožívání, zároveň tak mapuje hranice a také zkoumá další možnosti - jemně, citlivě a s respektem. 

Dovednosti, které si tímto způsobem osvojíme, jsou důležitými průvodci  běžného života.

 

pátek 17. srpna 18 hod. - neděle 19. srpna 16 hod.  

Spolek pro osobní rozvoj v Haluzicích u Kyjova  Haluzice 128

 

RADUCA

Od roku 2008 akreditovaná lektorka 5 RYTMŮ, od roku 2016 akreditovaná lektorka OPEN FLOOR, od roku 2015 aktivní členka mezinárodní asociace učitelů vědomého tance (ICMTA).

Nadále se účastní tanečních dílen nejen v Evropě a hledá inspiraci v přístupu a vedení dílen renomovaných mezinárodních učitelů svobodného vědomého tance.

Základním zdrojem jejích cenných poznatků je vlastní učitelská praxe v Čechách, na Moravě a také zahraničí (Slovensko, Rakousko).

Svůj další profesní rozvoj spojuje jednak s praxí jógové terapie rozvíjené Jiřím Čumpelíkem a jednak s aktivním praktikováním meditace Mahamudry zprostředkované budhistickým lámou a jungiánským psychoterapeutem v jedné osobě Roberm Preecem (UK).

 

"Tanec mě stále víc fascinuje svým přirozeným propojením zemitosti a spirituality, svou zábavností i intenzitou a hloubkou prožitků, které dovedou léčit bolesti těla i duše. Tanec dal mému životu smysl.

Žiju mnohem vědoměji, balancujíc mezi svobodou volby i odevzdáním se řádu nepředvídatelného světa."

 

JAYANANDA

Průvodce masážních technik dálného východu, šamanského léčení, tantry a linií posvátné sexuality tradičních kultur, včetně metod osobního rozvoje s nimi spjatých.

Mým životním posláním se stalo provádění lidí přes těžké momenty na stezce osobního růstu a s ním spojené transformace. Možná ke mně přijdete na masáž, přihlásíte se do některého z dlouhodobých programů léčivé terapie Abumandra, nebo dostanete impuls naučit se léčivým technikám práce s tělem a vědomím ve škole „Tao vědomého doteku“. Můžete se zúčastnit pravidelných lekcí či víkendů tradiční tantra jógy s kořeny v prastarém indickém systému Kaula , nebo se mnou jet na jógové zimní prázdniny do jižní Indie, až k samotnému zdroji tohoto učení.

Vždy se setkáte se základními principy uvolnění, léčení a radosti z nové zkušenosti.

Každá skutečná a trvalá změna v našem životě začíná uvolněním starého a otevřením se novému. To je poselství, které zní z hloubi dávných tradic naší planety i z moderního tantrického šamanismu, jakým je např. kvantová fyzika.

Většina z nás začíná cítit, že ten správný čas na změnu je právě teď.

 

 

PRUŽNÉ TĚLO, PRUŽNÁ MYSL

Jóga pevných forem ve spojení s tanečním projevem, víkendový workshop s učitelem jógy Jaynandou a  průvodkyní svobodným tancem Raducou

17. - 19. 8. 2018

Přihlášení